Antiphellos Fatihi Mert Becce Oldu

Transanatolia Cup sezonu, 01-04 Kasım tarihlerinde Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen baja yarışı Rally Antiphellos ile tamamlanmış oldu. Toplam 3 yarıştan oluşan kupa, Nisan ayında Bodrum’da gerçekleşen Rally Halikarnassos ile başlamış, toplam 2850 km ile ülkemizin en zorlu rally raid yarışı olan Transanatolia Rally Raid ile devam ettirmişti.

Kaş Belediyesi ve Kaş Kaymakamlığı destekleri ve ev sahipliğinde Likya dönemine kadar uzanan tarihe tanıklık etmiş coğrafyada gerçekleşen Rally Antiphellos, 01 Kasım 2018, Perşembe günü Kaş Meydanı’nda gerçekleşen start seremonisi ile başladı. Otomobil ve motosiklet kategorisinde mücadele eden ekipler, Kaş ve çevresinde yer alan tarihi güzelliklerin arasında, Kasaba, Gömbe, Sütleğen, Katrandağ, Kalkan üzerinden toplamda 421 km yol kat ederek mücadeleyi Kaş merkezde tamamladılar.

Suzuki Vitara ile yarışan Mert Becce-Hakan İsen ekibini birinciliği ile sonuçlanan yarışın genel klasman ikincisi benzer bir araçla Mehmet Tüfekçioğlu-Tuvana Sayar ekibi olurken, üçüncülüğü deJeep Wrangler ile Ahmet Tınkır-Ali Günpay ekibi elde etti.